Kaip naudojami eteriniai aliejai

Eterinius aliejus galima naudoti juos įkvepiant (inhaliacijos) arba tepant ant odos (išoriškai). Vartojimo instrukcijų rasite kituose puslapiuose ir ant produktų etikečių. Ši informacija jums padės pasimėgauti teigiamomis emocijomis.

INHALIACIJOS

Tam tikrų eterinių aliejų inhaliacijos stiprina pojūčius, jų teigiamas poveikis gali būti labai įvairus. Keletas patarimų pradedantiesiems:

  • Įkvėpkite aliejaus aromato iš buteliuko.
  • Eterinį aliejų galite paskleisti Young Living difuzoriumi.
  • Įlašinkite keletą aliejaus lašų į indą su karštu vandeniu. Palenkę galvą virš indo ir užsidengę rankšluosčiu, lėtai kvėpuokite garais.

inhalation

 

 

 

 IŠORINIS VARTOJIMAS

Daugelį eterinių aliejų saugu tepti tiesiai ant odos, tačiau juos rekomenduojama skiesti baziniu aliejumi.

  • Rekomenduojamą lašų skaičių įlašinkite į 10 ml augalinio aliejaus Young Living V-6 ir užpilkite ant delno arba tiesiai ant norimos vietos.
  • Masažuodami įtrinkite aliejų į odą. Pakartokite, jei reikia.

raindrop-therapy

Dėmesio: visada prieš vartojimą atidžiai perskaitykite instrukciją. Eteriniai aliejai veikia stipriai ir gali sudirginti odą. Jei taip atsitiko, pagal nurodymus produkto etiketėje, eterinį aliejų atskieskite aliejumi V-6 arba bet kokiu kitu augaliniu aliejumi.

Daugiau informacijos apie vartojimą rasite youngliving.com/safetyguidelinesGB

Saugumo instrukcijos

Young Living eteriniai aliejai išgaunami taip, kad būtų kiek įmanoma grynesni ir veiksmingesni. Rekomenduojame perskaityti nurodymus ant kiekvieno produkto etiketės ir šias rekomendacijas, kad galėtumėte eteriniais aliejais naudotumėtės saugiai.

  • Aliejaus buteliuko anga su lašintuvu leidžia tiksliai dozuoti produktą ir apsaugo, kad maži vaikai atsitiktinai nenurytų didelio kiekio eterinio aliejaus. Jeigu įtariate, kad vaikas nurijo didelį kiekį aliejaus, duokite atsigerti pieno ir kreipkitės į gydytoją.
  • Prieš tepdami aliejus, pažymėtus raudonu tašku (žr. naudojimo lentelę), ant vaikų odos, pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu.
  • Jei naudojate naują aliejų, pirmiausia užlašinkite vieną jo lašelį ant odos (pvz., ant dilbio vidinės pusės). Odos jautrumas yra labai individualus. Jei atsiranda dirginimo jausmas ar oda parausta, ant tos vietos užtepkite augalinio aliejaus (V-6™ arba alyvuogių), kad praskiestumėte eterinį aliejų. Vadovaukitės ant buteliuko pateiktais nurodymais, kaip skiesti. Odą galima nuplauti vandeniu, tačiau tai nėra tokia veiksminga priemonė.
  • Vienu metu išbandykite tik vieną naują aliejų, kad sužinotumėte savo kūno reakciją į jį. Prieš tepdami kitą naują aliejų, palaukite pusvalandį.
  • Kai kurie aliejai gali graužti akis ar kitas jautrias zonas. Eterinio aliejaus likučiai ant pirštų gali pažeisti kontaktinius lęšius ar sukelti akių diskomfortą. Jei vis dėlto graužia akį, išvalykite ją 1–2 lašais gryno augalinio aliejaus.
  • Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į ausis.
  • Grynieji citrusų eteriniai aliejai gali būti fototoksiški. Panaudoję neskiestus citrusų eterinius aliejus ant odos (žr. oranžiniu tašku pažymėtus aliejus naudojimo lentelėje), venkite tiesioginių saulės spindulių 12 valandų (24 valandas, jei naudojote šventagaršvių ar žaliųjų citrinų aliejų; 48 valandas, jei naudojote bergamočių aliejų).
  • Kosmetikos, asmens higienos produktai arba valikliai, kurių sudėtyje yra sintetinių medžiagų, prasiskverbia į odą. Stenkitės netepti eterinių aliejų ant tų vietų, kuriose naudojate aukščiau minėtus produktus.
  • Venkite tepti eterinius aliejus ant pažeistos ar cheminių medžiagų nudegintos odos.
  • Jei pilsite eterinio aliejaus į vonią, pirmiausia sumaišykite 5–10 lašų eterinio aliejaus su 1/4 puodelio bazine vonios ir dušo žele Young Living Bath & Shower Gel Base arba Epsom druska ir šį mišinį pilkite į tekančio vandens srovę.
  • Naujus, nežinomus eterinius aliejus paskleiskite patalpoje ne ilgiau nei 10 minučių per dieną ir, susipažinę su jų poveikiu, pamažu ilginkite laiką. Laikas turėtų priklausyti nuo patalpos dydžio ir aliejaus stiprumo (žr. naudojimo lentelę).
  • Prieš naudodami eterinius aliejus, perskaitykite nurodymus ant kiekvieno produkto etiketės arba pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu, jeigu turite rimtų sveikatos sutrikimų, esate nėščia, žindote ar planuojate pastoti. Nėštumo metu NENAUDOKITE bitkrėslių, kvapiųjų šalavijų, vaistinių šalavijų, paprastųjų pankolių, bruknuolių ar vaistinių isopų eterinių aliejų.
  • Pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu, jei sergate rimtomis ligomis ar turite traumų. NEBANDYKITE patys nusistatyti diagnozės ar paskirti natūralių medžiagų, esant būklei, kuriai reikia specialistų pagalbos.