Young Living eteriniai aliejai yra išskirtinai aukštos kokybės, be sintetinių priemaišų ar dirbtinių skiediklių. Jie priklauso nedideliam procentui grynų eterinių aliejų kategorijai visame pasaulyje.
Young Living padėjo pamatus eterinių aliejų grynumo ir autentiškumo standartams. bendrovė daug dėmesio skiria eterinių aliejų gamybos procesui, vadinamam Seed to Seal® – “Nuo sėklos iki kamštelio“. Taip išgaunamas eterinių aliejų grynumas ir kiekviename buteliuke išsaugoma natūrali gamtos gyvybinė energija.
Šį priežiūros procesą bendrovė ištobulino per daugiau nei 20 savo gyvavimo metų. Ypatingas dėmesys kokybei reiškia, kad vartotojas gali būti visiškai tikras, kad Young Living eteriniai aliejai bei kiti produktai, kurių sudėtyje yra eterinių aliejų, yra saugūs ir veiksmingi.
Eteriniai aliejai susideda iš esminių augalo komponentų koncentrato, kurių teigiamas poveikis ištirtas. Tokie natūralūs grynieji junginiai nepaprastai naudingi. Atskiesti aliejai, sumaišyti sintetiškai ar dar kaip nors pakeisti, neturi naudingųjų junginių, kurie gryniesiems eteriniams aliejams suteikia sveikatą palaikančių savybių.
Kas yra eteriniai aliejai?
Eteriniai aliejai yra subtilūs lakūs skysčiai ir aromatiniai junginiai, distiliavimo ar spaudimo būdu gaunami iš augalų.
Eterinių aliejų yra augalų riebalų liaukose, gaureliuose, kanalėliuose, žievėje, kamienuose, lapuose ir žieduose.
Jie lakūs – tai reiškia, kad greitai išgaruoja arba išnyksta.
- Eteriniuose aliejuose yra šimtai skirtingų cheminių sudėtinių dalių.
- Pavyzdžiui, levandose randama daugiau kaip 400 įvairių sudėtinių dalių, kai kurios iš jų vis dar nežinomos. Sudėtinės dalys dažniausiai veikia sinergiškai.
- Sudėtinės dalys, kurios atskirai gali būti toksiškos, kartu su kitomis dalimis tampa naudingos.
- Sudėtinga pusiausvyra ir skirtingų cheminių medžiagų sąveika suteikia eteriniams aliejams jiems būdingų savybių.
Eterinių aliejų gavybos procesai
Eteriniai aliejai išgaunami keturiais būdais.
Garais distiliuoti aliejai
- Augalinė medžiaga dedama į virimo kamerą ir per ją leidžiami garai. Po to, kai vanduo kondensuojasi, jis leidžiamas per separatorių ir taip surenkamas aliejus.
- Beveik visi Young Living eteriniai aliejai yra gaminami distiliavimo garais būdu naudojant patentuotą žemo slėgio ir žemos temperatūros procesą.
- Young Living garų kameros gaminamos iš nerūdijančiojo plieno lydinių, kad sumažėtų garų ir metalo (pavyzdžiui, aliuminio arba vario) reakcijų tikimybė.
- Mažo slėgio garų distiliacija nerūdijančiojo plieno talpyklėse užtikrina daugumos nepatvarių eterinių aliejų sudedamųjų dalių išsaugojimą.
Išspaustieji aliejai
- Išspaustieji aliejai gaunami spaudžiant tam tikrų vaisių, pavyzdžiui, mandarinų, greipfrutų, citrinų ir apelsinų, žieveles.
- Išspaustieji aliejai, kuriuose gausu terpeno alkoholių, techniniu požiūriu nėra eteriniai aliejai, tačiau taip pat labai vertinami.
- Išspaustieji aliejai turi būti gaunami tik iš ekologiškai augintų pasėlių, kad juose nebūtų pesticidų. Ypač toksiški aliejuose tirpūs karbamatai ir chlorido turinčios naftos cheminės medžiagos.
- Citrinų (Citrus limon) aliejus yra išspaustasis aliejus.
Absoliutai
- Absoliutai yra ekstraktai, bet ne eteriniai aliejai.
- Tai kietos vaško pavidalo medžiagos, likusios po augalinės medžiagos, dažniausiai žiedų vainiklapių, išgavimo heksanu.
- Šis gavybos metodas taikomas tuomet, kai augalo kvapiosios medžiagos ir junginiai gali būti išskirti tik naudojant tirpiklius.
- Absoliutų pavyzdžiai – vaistinių jazminaičių (Jasminum officinalis) ir karčiavaisių apelsinmedžių (Citrus aurantium) aliejai.
Tirpikliais išgauti aliejai
- Taikant šį gavybos metodą naudojami riebaluose tirpūs tirpikliai, pavyzdžiui, heksanas, dimetileno chloridas ir acetonas.
- Nėra garantijos, kad galutiniame produkte neliks tirpiklio liekanų.